Švýcarsko

Napsal uživatel AlenaC dne Čt, 06/26/2014 - 19:38

Dobrý den,
Chtěla bych moc poděkovat za informace, které jste napsal ohledně práce ve Švýcarsku, skutečně mi hodně pomohly a motivovaly do toho jít. Vyplnila jsem "candidatures spontanées" v univerzitní nemocnici v Ženevě s v Lausanne. Vzhledem k tomu, že jsem čerstvá absolventka, tak mám trochu strach, jestli jsem pro ně zajímavý adept, řekla bych, že upřednostní ty, kteří mají už pracovní povolení a hlavně zkušenosti. Napsal jste, že vyřizování pracovního povolení trvá více jak rok. Já bych do toho šla, akorát bych ráda měla jistotu, že tam po tom všem skutečně najdu místo. Mezitím bych pracovala v Praze. Můžu se zeptat, jak odhadujete moje šance? :) zdravím.

Napsal uživatel michal dne Út, 07/22/2014 - 13:25

Trvalý odkaz

Dobrý den,
to ne, vyřízení pracovního povolení trvá několik měsíců, ale jak píši na stránce, můžete začít pracovat hned v den, kdy pošlete žádost o povolení takže Vás to nijak časově neomezuje. Navíc si můžete o pracovní povolení požádat až když si najdete zaměstnavatele a máte s ním smlouvu takže nelze začít s vyřizováním pracovního povolení a pak si hledat zaměstnavatele. Asi tomu Vašemu dotazu špatně rozumím. Tím „pracovním povolením“ myslíte co? Nalezení místa ve specializačním programu?
Jistotu, že najdete místo Vám nikdo nedá a nemůžu Vám jí zaručit ani já, ale když budete pokračovat v hledání tak najdete. Doporučil bych pro začátek spíš zkusit „periferní“ nemocnice, třeba v La Chaux-de-Fonds, Porrentruy, Sierre, Sion, Nyon. Ačkoli jsou to malá města, z lékařského hlediska se tam naučíte daleko více, protože Vám zajímavé případy hned „nevezmou“ specialisté. Po roce po dvou se můžete v pohodě přesunou do Lausanne nebo do Ženevy. Rozhodně si myslím, že je lepší „mezitím“ pracovat v Porrentruy než v Praze – budete mít pro kandidaturu v Ženevě daleko větší šanci. A jak radím i dalším na této stránce, vezměte to „velkoplošně“ – napište do 20 programů a ne do dvou. Aspoň budete mít z čeho vybírat. Když Vám přijde nabídka, která se Vám nebude líbit, nemáte žádnou povinnost jí brát.
Ještě se podívejte na celou novou sekci o Švýcarsku "Po promoci", kterou jsem přidal 1.8.