Moznosti prace ve vyzkumu v USA

By panipetunia, 10 Duben, 2016

Dobry den,
rada bych se zeptala jake jsou moznosti prace ve vyzkumu v USA pro ceskeho absolventa mediciny? Respektive jak je pravdepodobne ziskat praci ve vyzkumu ihned po promocich a to bez zkusenosti s vyzkumem? Z rodinnych duvodu me prace jako lekarky v USA zacala zajimat relativne nedavno, tudiz nemam splneny testy USMLE. Promovat budu tento rok. Jako medicku me vzdy zajimaly spise klinicke obory (hlavne chirurgicke) nez ty vyzkumne. Behem meho studia jsem tedy dochazela asistovat na saly misto dochazeni do laboratori, a to tak, ze jsem byla zamestnana jako part-time I.asistence. Na techto strankach jsem se ale z mnoha uzitecnych rad docetla, ze nejlepsim moznym resenim, jak ziskat praci v USA a dale rezidenturu, je vyzkum. Proto jsem tedy hledala pozice ve vyzkumu, ALE jak se dalo ocekavat, je velice tezke najit pozici pro cerstveho absolventa mediciny s prakticky nulovymi zkusenostmi. Rada bych se tedy zeptala, jake pozice je treba konkretne hledat a jestli ma vyznam psat nekam, kde hledaji alespon rocni zkusenosti s vyzkumem? Samozrejme hodlam udelat USMLE 1 co nejdrive (snad se po lete zadari), a dale se soustredit na cestu k rezidenture. Z nekterych komentaru zde ve foru jsem take pochopila, ze mnoho pozic ve vyzkumu je neplacenych. Zde se tedy objevuje otazka, jak dotycni neplaceni vyzkumnici v USA prezivaji? Chapu, ze diky memu "last minute" zajmu mi moc moznosti nezbyva, ale vzhledem k me rodinne situaci shanim zamestnani v USA a nerada bych skoncila jako MUDr. za pultem v Mekaci (omlouvam se za jazyk). Budu tedy rada za kazdou radu. Dekuji.

michal

7 let 11 měsíců zpět

Dobrý den,
Ačkoli jsem šel do rezidentury právě přes výzkum, žádné speciální taktiky jak místo ve výzkumu najít nemám. Já jsem zkrátka našel na web stránce jedné univerzity inzerát na práci v laboratoři, kam jsem napsal ..a bylo to.
Při hledání bych postupoval "velkoplošně": tedy psal bych na mnoho míst najednou. Neupisoval bych se do žádného programu PhD, abych měl možnost odejít až najdu místo v rezidenčním programu. Při hledání místa ve výzkumu pište přímo tzv. PI (Principal Investigator = šéf laboratoře). Zkuste se popř. ještě během posledního ročníku na fakultě v ČR angažovat někde ve výzkumu ať si to můžete dát na CV. Víc mě už opravdu nenapadá. Chce to vytrvalost.