Step 1

Obecné informace

Step 1 je teoretická zkouška celkem na 8 hodin najednou během jednoho dne. Skládá se ze 7 jednohodinových bloků a má celkem 322 otázek. Přestávky mezi bloky si můžete volit podle sebe. Vesměs si ale stačíte tak dojít párkrát na toaletu a v rychlosti sníst třeba čokoládu nebo sušenky a napít se. Pokud si rozpočítáte, kolik máte v průměru času na jednu otázku, vyjde Vám jedna minuta a 18 sekund. Není to času mnoho a je třeba umět rychle číst v angličtině a rychle se v otázce zorientovat. Mně přijde nejrozumnější metoda, že si člověk nejdříve přečte možné odpovědi a pak v zadání (stati) hledá ty správné informace. Často jsou zadání celkem dlouhá a jejich kompletní přečtení není z časového hlediska výhodné. Dávejte si pozor na různé chytáky jako „not“ či „except for“, které se v zadání otázek často vyskytují, nejčastěji na konci stati. Na zkouškách je zjevně testována i pozornost a celková zdatnost a výdrž.
Step 1 je koncipován jako zkouška ze znalostí z preklinických oborů, ale většinou jsou to kazuistiky.

Příklady testových otázek:

Učebnice:

  • First Aid for the USMLE Step 1
  • Lippincott’s illustrated reviews (obsáhlé, každá učebnice tak 300 stran): Biochemistry, Pharmacology, Immunology, Anatomy&Embryology, Cell and Molecular Biology, Microbiology, Physiology
  • High-Yield Series (stručnější, každá učebnice asi 100 stran): Gross Anatomy, Cell and Molecular Biology, Biochemistry, Behavioral Science, Immunology, Microbiology&Infectious Diseases, Embryology, Neuroanatomy
  • Rapid Review Pathology Revised Reprint, Edward Goljan

Okolo Stepu 1 je asi nejvíce nejasností, z jakých učebnic se opravdu učit. Určitě je třeba dobře prostudovat First Aid for the USMLE Step 1, ale k tomu je asi dobré prostudovat ještě buď High-Yield Series nebo Lippincott’s illustrated reviews, popř. Rapid Review Pathology. Já jsem důkladně prostudoval jen First Aid for the USMLE Step 1 a z žádné jiné učebnice jsem se neučil. Step 1 jsem sotva udělal a měl jsem proto problémy se pak dostat do residenčního programu. Je potřeba zkoušku udělat lépe.
Určitě si také přečtěte příspěvek ve foru na této webovské stránce Poznatky z USMLE Step 1

Další rady najdete na http://www.usmle.net http://www.kevinmd.com/blog/2012/04/scored-257-usmle-step-1.html (zkušenost jednoho Američana)