zkoušky USMLE

Napsal uživatel peet6 dne Čt, 08/15/2013 - 10:50

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně zkoušek USMLE:

Jak moc jsou tyto zkoušky náročné (chápu,že pro každého člověka jinak) ale tak aspoň nějaký názor?
Píšete, že existují ke zkouškám nějaké učebnice. Myslíte si, že poté co se člověk naučí tak je složí? Nebo je to spíše o náhodě?

Děkuji

Napsal uživatel michal dne Čt, 09/05/2013 - 20:22

Trvalý odkaz

Já to spíše beru tak, jestli je to proveditelné nebo ne. Pokud někdy někdo přede mnou tu zkoušku už udělal, je proveditelná. Překonání každé překážky stojí jakousi energii a úsilí. Pokud zkoušku neudělám, mohu říci, že byla moc těžká. Stejně tak ale mohu říci, že jsem se přípravě dostatečně nevěnoval nebo výstižněji spíš to, že jsem o její složení neměl dostatečný zájem (oboje dohromady záleží na motivaci). Zkrátka překážka má výšku (složitost) X a já mám motivaci (a investuji energii) Y. Pokud Y>X, pak jsem uspěl. Přitom X je neměnné .. takže z toho vyplývá, že je třeba zkrátka jen motivace a dostatečná investice (čas a energie) z Vaší strany. Znám jednoho českého lékaře, který to po prvním neúspěšném pokusu o Step 1 vzdal. Do dnes toho lituje. Já jsem dělal Step 2 na třikrát. (o učebnicích zmíněných na této web stránce jsem se dověděl až před třetím pokusem)
Pokud ale nastudujete z uvedených učebnic, šance na úspěšné složení zkoušky je veliká. Znám lidi, kteří udělali všechny 3 zkoušky během půl roku. Myslím si ale, že o náhodě to není vůbec. Prostě o to hodně stáli.