Výzkum

Submitted by Anieth on Tue, 04/14/2015 - 19:12

Ahoj,

zdá se, že nějaká výzkumná činnost je podmínkou pro uchycení v USA. Chtěla bych se zeptat, jestli je jedno v jakém oboru budu výzkumnou činnost dělat. Resp. pokud budu během studia zapojena do výzkumu například na onkologii a dostanu se po škole do USA, kde si budu chtít udělat atestaci třeba z kardiologie, je to problém? Nebo je to úplně jedno? :)

Díky předem :)

Daniela

Submitted by michal on Tue, 05/26/2015 - 20:23

Permalink

Výzkum v tom samém oboru je samozřejmě lepší. Budou se Vás ptát, proč jste změnila názor. Pokud se Vám to ale nějak organicky podaří začlenit do motivačního dopisu, asi by se to také počítalo; tím myslím vysvětlit, proč jste dělala v výzkum v onkologii a teď chcete kardiologii.
Nicméně konkrétně pro Váš příklad můžete třeba i říkat nepravdu, protože pro oba obory musíte stejně nejdřív udělat residenturu ve vnitřním lékařství a pak teprve fellowship v kardiologii, resp. v onkologii. Když se tedy budete hlásit do residenčních programů ve vnitřním lékařství, můžete jim tvrdit, že chcete být onkologem a po residentuře půjdete na fellowship v kardiologii. To by neměl být žádný problém.